Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. - P. Bosmans

Jasełka

Tradycją naszego przedszkola jest doroczna Wigilia uświetniona wspaniałym przedstawieniem Jasełkowym. Również i w tym roku w świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, które przedstawiły Jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdeczek, owieczek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Do wspólnego kolędowania  włączyli się również rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po występie głos zabrał Wójt Gminy Klimontów Pan Marek Goździewski, który złożył zebranym świąteczne życzenia i symbolicznie połamał się z wszystkimi opłatkiem. Na koniec wszyscy zasiedli do tradycyjnie zastawionego stołu by spróbować wigilijnych potraw.

abcd
efgh