Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci. - Św. Augustyn

Dzień Rodziny

21 czerwca świętowaliśmy Dzień Rodziny połączony z Dniem Taty.  Z tej okazji wspólnie modliliśmy się w intencji rodzin, a potem zaprosiliśmy gości do GOKu na występ.  Tegoroczne przedstawienie powstało w oparciu o znaną baśń H. Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Było to niezwykłe wydarzenie, gdyż do wzięcia udziału zaprosiliśmy nasze mamy.  Tworzona na oczach widzów opowieść ukazała nam  losy tytułowego brzydkiego kaczątka, które różniło się ono od reszty, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane, a to przecież  nie prawda. Oprócz wrażeń estetycznych sztuka ta przybliżyła nam również wartości moralne jakimi  powinniśmy kierować się w życiu, a mianowicie to, iż najważniejsze  jest posiadanie dobrego serca. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miały tańce i śpiewy aktorów.

Przedszkolaki wręczyły swoim tatusiom czerwone serduszka z napisem „Kocham tatę”. Na koniec wolontariusze z Gimnazjum Imienia Papieża Jana Pawła II zatańczyli Mazura. Po części artystycznej udaliśmy się na przedszkolny plac zabaw, gdzie czekał na nas słodki piknik.

4a567
7a899a