Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. - Bł. Jan Paweł II

Dzień Rodziny

Tegoroczny Dzień Rodziny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą odprawioną w intencji dzieci, rodziców i nauczycieli. Następnie udaliśmy się do GOKu gdzie przedszkolaki miały możliwość wyrażenia, jak ważni w ich życiu są rodzice. Dzieci zaprezentowały się w tańcu Biedronek, Polce oraz wierszykach i życzeniach dla mamy i taty.  Uczucia dzieci ukazywały entuzjazm i zaangażowanie z jakim oddawały się występom. Rodzicom udzielała się wyjątkowa atmosfera – na ich twarzach widać było bowiem wzruszenie. Na zebranych czekała również niespodzianka w postaci inscenizacji baśni braci Grimm „Kopciuszek”, przygotowanej przez rodziców w nieznanej dotychczas wersji. Występ rozbawił widzów do łez, ale także wzruszył i zmusił do refleksji. Po części artystycznej Siostra Dyrektor zaprosiła gości do ogrodu przedszkolnego na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Polka dla mamy i taty:

abcd