Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci. - Św. Augustyn

„Moje przedszkole to mój drugi dom

bo poznaje moje potrzeby i wspiera mój rozwój”.

Serdecznie witamy na stronie

Przedszkola Sióstr Imienia Jezus w Klimontowie

i zapraszamy do zapoznania się z naszą placówką.

Jesteśmy katolickim publicznym przedszkolem prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszego Imienia Jezus.

W naszym przedszkolu zwracamy szczególną uwagę na indywidualne zdolności i predyspozycje każdego dziecka, które przebywając u nas czuje się jak w rodzinnym domu. Atmosfera jaka u nas panuje sprawia, że dziecko nie czuje się osamotnione. Wspólna zabawa z rówieśnikami pozwala dziecku doświadczyć prawdziwej radości i przyjaźni. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny.

Informacje organizacyjne

1. Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00, (za wyjątkiem dni wolnych zapisanych w Statucie Przedszkola) oraz przez cały lipiec - dyżur wakacyjny

2. Struktura przedszkola
Przedszkole posiada 4 oddziały:

• 2,5 -  3  -latki  Motylki realizowany w ramach projektu ze środków Unii Europejskiej
  • 4 latki -Biedronki
  • 5 latki -Pszczółki
  • 6-latki - Zerówka

Grupy liczą do 20 dzieci.

3. Posiłki:

• śniadanie godz. 9.00-9.25
  • II śniadanie (owoce lub warzywa), sok godz.10.30
  • obiad dwudaniowy przygotowywany we własnej kuchni przedszkolnej. godz.12.00-12.30
  • podwieczorek godz.13.50-14.00

4. Zajęcia dodatkowe :

• gimnastyka korekcyjna
  • rytmika 1 x w tygodniu
  • plastyka 1x w tygodniu
  • taniec 1x w tygodniu
  • aerobik 1x w tygodniu
  • logopedia
  • zajęcia przyrodnicze 1 x w tygodniu
  • zajęcia matematyczne 1 x w tygodniu
  • codziennie 1 godzina zegarowa języka angielskiego dla każdej grupy

Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem odbędzie się 05 grudnia (sobota) w GOKu: 10.00 Teatrzyk o Świętym Mikołaju10.30 Spotkanie z Mikołajem - rozdanie prezentów11.00 poczęstunek przygotowany dla dzieci przez Radę Rodziców11.30 zabawa z Mikołajem i Śnieżynkami - dzieci nie przebierają się w stroje balowe na zabawę.Składka na teatrzyk o Św. Mikołaju wynosi 12 zł. Prosimy o wpłacanie pieniędzy do nauczycielek.

Wycieczka do Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

Termin wycieczki do Sandomierza dla pozostałych dzieci został ustalony na 01.12.

Wycieczka do Bidzin

12.11. i 13.11 planowana jest wycieczka do Bidzin, gdzie wyrabia się krówki. Koszt wycieczki 10 zł. Prosimy zapisywać dzieci na listę w przedszkolu.

Koncert patriotyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W niedziele (08.11) w GOKu o godz. 15.00 odbędzie się Koncert pieśni patriotycznych, w którym będą brały udział nasze Starszaki. Prosimy o przyniesienie czerwonych korali dla dziewczynek, do tego czerwone wstążki we włosach i białe bluzki, spódniczki  czerwone z przedszkola. Chłopców prosimy ubrać elegancko (czarno - biało, granatowo - biało).

Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie

Rada Rodziców zaplanowała wycieczkę do fabryki bombek w Nowej Dębie dn. 03.11 (wtorek). Szacowany koszt wycieczki na osobę to ok. 20 zł. Jeśli będą wolne miejsca mogą też pojechać rodzice, za odpłatnością(czyli dziecko + rodzic = 20 zł + 20 zł). Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w szatni, do piątku 23.10.

Lipiec 2019