Informacje dla rodziców

Panie Jezu, Ty, który z całego serca kochałeś Maryję i Józefa. Pomóż mi kochać moich rodziców i okazać im moją wdzięczność za to, co dla mnie robią. Podaruj im zdrowie i długie życie, pobłogosław ich trud i ochroń ich od wszelkiego zła. Proszę Cię, aby nasza rodzina była odbiciem rodziny z Nazaretu, aby królował w niej Twój pokój, Twa miłość i Twoja łaska.

Drodzy rodzice, oprócz zajęć nastawionych na wszechstronny rozwój dziecka, w ofercie naszego Przedszkola znajdują się zajęcia:

- z języka angielskiego, dzięki którym maluchy poznają podstawy tak ważnego dziś na całym świecie języka. Badania dowodzą, że to właśnie dzieci w wieku przedszkolnym mają największe zdolności wykorzystywania partii mózgu odpowiedzialnych za naukę języków. Angielski w przedszkolu jest dobrym początkiem osłuchania się malucha z językiem. Aby nie znudzić dzieci nauka języka angielskiego dla przedszkolaków powinna odbywać się poprzez zabawę, dlatego nasz nauczyciel przeplata różne rodzaje aktywności: słuchanie, śpiew, zabawę, rysowanie itd.

- plastyczne, są konieczne, ponieważ kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania i innych czynności, do których potrzebne są szczególnie palce. Ponadto dzięki rysowaniu dziecko odkrywa świat. Rysunek jest dla niego źródłem przyjemności estetycznej i radością z własnej twórczości. Dzięki rysowaniu dziecko ma możliwość ekspresji własnych uczuć, czynność ta pozwala przedszkolakowi na zaspokojenie charakterystycznej dla tego wieku potrzeby działania i spożytkowania energii w pożyteczny sposób. Zajęcia plastyczne dla dzieci pozwalają im ponadto na poprawę ich koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki różnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń.

- gimnastyczno-korekcyjne, są bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju fizycznego, ale także psychicznego i interpersonalnego. Nawyki zdrowego trybu życia nabrane w dzieciństwie, takie jak regularna aktywność fizyczna, pozostają także w późniejszym życiu. Tak częsta obecnie otyłość dzieci, prowadzi do wielu chorób jeszcze w dzieciństwie, a także w wieku dorosłym. Regularne ćwiczenia ruchowe dla dzieci pozwolą im uniknąć tego problemu teraz i w przyszłości.

- logopedyczne, kształtują właściwą mowę przedszkolaków w okresie jej rozwoju i doskonali ją, a także usuwa różnego rodzaju wady i zaburzenia mowy.

- rytmiczne, towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia, przy czym głównym celem jest: rozwijanie muzykalności dzieci, rozbudowanie zamiłowania do muzyki, rozwijanie pamięci muzycznej, poczucia rytmu i słuchu muzycznego. Realizują również cele ogólno wychowawcze tj.: zapobieganie wadom postawy, kształtowanie sprawności i estetyki ruchu, rozwój umiejętności współpracy z kolegami w grupie.

Kwota ubezpieczenia  wynosi 34 zł. Prosimy wpłacać do wychowawców.

Zdjęcia
Drodzy RodziceDo odebrania są zdjęcia dzieci.Komplet (4 szt.) - 50 zł. Można również wziąć  pojedynczo.

Zajęcia w ramach projektu
InformacjaW związku z tym, iż nasze przedszkole bierze udział w projekcie Przedszkole u Marylek, wszystkie grupy będą miały zajęcia: - Teatralne - Robotyka - Plastyka - Korekcyjne - Logopedia Bardzo prosimy o zabranie z szafek dzieci kart zgłoszenia i oświadczeń, wypełnienie ich i przyniesienie jak najszybciej [...]