Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. - Bł. Jan Paweł II

Jasełka 2016

„Nad stajenką gwiazdka świeci.

Do stajenki idą dzieci.

Idą dzieci w równych rządkach,

niosą dary dla dzieciątka.”

Tradycją naszego przedszkola jest doroczne spotkanie Wigilijne poprzedzone Mszą Świętą i wspaniałym przedstawieniem jasełkowym. Nie inaczej, było również w tym roku. 18 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, które zaprezentowały Jasełka. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdeczek, owieczek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci, przeplatane krótkimi wierszykami i życzeniami, wprawiły zebranych gości w świąteczny nastrój i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt.

Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.           

Do wspólnego kolędowania  włączyli się również rodzice, dziadkowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Po występie głos zabrał Zastępca Wójta Gminy Klimontów Pan Edward Przytuła, który złożył zebranym świąteczne życzenia. Na koniec wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do tradycyjnie zastawionego stołu by spróbować wigilijnych potraw.

ms

Wydarzenia

«

Październik 2019

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
   12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031    

Losowe zdjęcie