Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. - Bł. Jan Paweł II

Konkurs "Bezpieczne ferie"

W naszym przedszkolu bardzo duże znaczenie ma bezpieczeństwo dzieci. W związku z tym staramy się od najwcześniejszych lat wdrażać nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania niebezpieczeństw. Kolejną inicjatywą przypominającą dzieciom o bezpieczeństwie było zorganizowanie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie”, który dotyczył tematu bezpieczeństwa podczas wypoczynku i uprawiania sportów zimowych.

Przed rozpoczęciem ferii nauczyciele przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych oraz jak ich unikać. Omówili także z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz  wręczenie dyplomów i  nagród ufundowanych ze środków otrzymanych od PZU nastąpiło 23 lutego. Wszystkie prace, które przygotowały starszaki były wykonane różnymi technikami plastycznymi z ogromną starannością i precyzją.

Dzieciom, które brały udział w konkursie serdecznie dziękujemy:

1.       Baran Diana
2.       Bernyś Oliwia