Każde dziecko na ziemi ma tę samą godność w oczach Bożych. - Bł. Jan Paweł II

Pora na pomidora

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie realizowanym w ramach programu "Pora na pomidora - w szkole i w przedszkolu". Celem naszych działań edukacyjnych podjętych z myślą o najmłodszych, jest przekazanie im wiedzy o polskich warzywach i owocach oraz zachęcenie do ich regularnego jedzenia. Warunkiem udziału w konkursie było przeprowadzenie warzywno-owocowego dnia w przedszkolu, przygotowanego na bazie polskich warzyw i owoców. Nasz dzień warzywno – owocowy organizowany był pod hasłem „Jedz owoce i warzywa, a będziesz zdrowy jak ryba”. W trakcie tego dnia dzieci zostały zapoznane z treścią wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, który był inspiracją do dalszego działania. Kolejne etapy dnia to:
- rozpoznawanie i nazywanie warzyw ze slajdów,
- rozwiązywanie „warzywnych zagadek”,
- podkreślenie znaczenia owoców i warzyw dla prawidłowego funkcjonowania i zdrowia organizmu,
- omówienie zasad przygotowania soku, czynności higieniczne,
- przygotowanie soku pomidorowego,
- taniec przy piosence „Polka prawdziwa”,
- degustacja soku pomidorowego,
- teatrzyk kukiełkowy „Na straganie”,
- podsumowanie dnia, przypomnienie i utrwalenie poznanych wcześniej treści.

99a9b9c
Strona: 1 2