Przedstawienie "Amelka"

Dnia 13 grudnia przedszkolaki wybrały się do Kielc do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na przedstawienie pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu”.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie  autorstwa Tankreda Dorsta, w którym dziewczynka o imieniu Amelka w poszukiwaniu miodu wybrała się na wyprawę do lasu. W podróży towarzyszyły jej niezwykłe postacie: Dynia, Gruszka, Król mieszkający na dachu, Pies, który nie szczeka i Bóbr. Przedstawienie to w przezabawny sposób opowiadało historię o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijają troski i trudności, nie brak tu nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem. Po zakończeniu spektaklu aktorzy otrzymali od naszych przedszkolaków - małych widzów duże brawa.