Spotkanie z Policją

2 października mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu dwie panie policjantki, które przybliżyły nam jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Mogliśmy również w praktyce przekonać się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Jednakże szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz radiowozu. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie, założyć czapkę policyjną i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie panie policjantki wręczyły wszystkim przedszkolakom słodki upominek, natomiast dzieci w podziękowaniu podarowały paniom dyplomy.