Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera. - Bł. Jan Paweł II

Teatrzyk "Zagubiona owieczka"

Już po raz kolejny  w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru Eden z Wieliczki. Tym razem zaprosili nas na spotkanie z bohaterami przypowieści ewangelicznej o zagubionej owcy.  W przedstawieniu oglądaliśmy pasterza Dawida, który miał sto owiec. Niestety jedna z nich zaginęła, ponieważ brat pasterza Wojtek nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Pasterz  wyruszył więc do lasu na poszukiwanie swojej najmłodszej owieczki. Wędrując spotkał drwala oraz pustelnika, dzięki jego dobrym radom odnalazł owieczkę. Wojtek przeprosił brata i obiecał poprawę swojego zachowania. Dzięki tej przypowieści uczymy się, że dla Pana Boga każdy człowiek  z osobna jest tak samo ważny.

Dobra gra aktorska obu Panów, ich świetny kontakt z widownią oraz poczucie humoru, oprawa muzyczna przedstawienia, piękne malowane ręcznie kurtyny i wykorzystane rekwizyty spowodowały, że sala przedszkolna stała się na chwilę teatrem. Widzowie mieli ponadto możliwość kreatywnego współtworzenia spektaklu. Dzieci wychodziły „na scenę”, rozmawiały z bohaterami i w ten sposób brały udział w przedstawieniu.

abcd

Czerwiec 2018