Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci. - Św. Augustyn

Wizyta Mikołaja

Do naszego przedszkola Święty Mikołaj zawitał już 5 grudnia. Przedszkolaki od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka zapowiadającego corocznego gościa. Długo oczekiwany Mikołaj wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Zanim jednak rozdał prezenty dzieciom, porozmawiał z nimi i spytał czy były grzeczne. Dzieci zaśpiewały zaś piosenkę „Bóg kocha mnie” dla Mikołaja.

Wstępem do wizyty Świętego Mikołaja była „Legenda o Św. Mikołaju Biskupie” przedstawiona przez teatr Eden z Wieliczki. Bajka ta wzorowana jest na legendzie, która opowiada o dzieciństwie Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym. Głównym celem tego przedstawienia było przybliżenie dzieciom postaci św. Mikołaja Biskupa, poznanie jego życia i czynów oraz wyrabianie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. To barwne widowisko, pełne humoru i dobrej zabawy, zakończyło wspólne, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Kiedy wszystkie prezenty zostały wręczone nauczycielki zaprosiły dzieci do wspólnych tańców, a Rada Rodziców przygotowała pyszny poczęstunek.

Prosimy Cię Święty Mikołaju przyjedź do nas znowu za rok!

abcd
efgh