Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. - P. Bosmans

Wycieczka do Fabryki Bombek

Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest strojenie choinki. W ten przedświąteczny okres wraz z rodzicami wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Na początku wycieczki mogliśmy podziwiać bombki wykonane w przeróżnych stylach, kształtach i kolorach.  Następnie przedszkolaki zobaczyły jak powstają bombki od samego początku. Pan przewodnik zapoznał nas z procesem dmuchania bombek. Dzieci były bardzo zaskoczone, iż bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Zaskoczeniem był również magiczny proces  „srebrzenia”,  dzięki któremu bombka stawała się lusterkiem. W następnej kolejności udaliśmy się do dekoratorni, gdzie powstają piękne wzory na bombkach. Należy podkreślić, że wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Przedszkolaki miały również możliwość uczestniczenia w lekcji malowania  bombek według własnego pomysłu, które mogli zabrać do domu. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w jeszcze większą atmosferę świąt.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z wycieczki:

11a22a
33a44a