Dziecku, które ma w swoich oczach odbicie miłości Boga, zostawiam orędzie braterstwa, przyjaźni i miłości. - Bł. Jan Paweł II

Wycieczka Zakopane 2015

Nadszedł czerwiec, a wraz z nim długo oczekiwana trzydniowa wycieczka do Zakopanego. 11 czerwca wraz z rodzicami wyruszyliśmy na turystyczne podboje. Wspólnie, w doskonałych humorach i otwarci na nową przygodę, wyruszyliśmy w drogę.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wytwórnia cukierków w Krakowie. Dzieci z przejęciem oglądały jak produkuje się słodkości, a nawet same miały okazję wykonać swojego lizaka. Następnie udaliśmy się na krakowski Rynek, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam najważniejsze miejsca Krakowa.  Była to bardzo dobra lekcja historii, a radość dzieci, które zobaczyły ziejącego smoka bezcenne.

Po drodze odwiedziliśmy również Dom Rekolekcyjny św. Franciszka z Asyżu Braci Mniejszych Kapucynów w Tenczynie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy  Świętej.

I wreszcie dotarliśmy do Zakopanego… Piękna pogoda pozwoliła nam na zwiedzanie miasta oraz wycieczkę Doliną Strążyska w góry. Dzieci mogły również korzystać z atrakcji jakie zapewniał ośrodek, w którym byliśmy zakwaterowani. Kolejnym naszym celem była Gubałówka, na którą wjechaliśmy  kolejką linową. Oczywiście był też czas na  zakupy, pamiątki i skosztowanie tutejszych specjałów.

W sobotę wyruszyliśmy w drogę żegnając Tatry. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium  Świętego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie odbyła się Msza Święta.

55a67

Luty 2018