FESTYN

Projekt Eko-edukacja nasza wspólna sprawa - realizowany z programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Kielcach i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Dom Zakonny o których wkrótce będziemy informować za pomocą stron fanpage.

12 października na Placu przy Domu Zakonnym Sióstr Imienia Jezus odbył się Festyn ekologiczny

Zaproszenie na festyn

https://klimontow.pl/festyn-ekologiczny/

zaproszenie przedszkole

Udział KGW Klimontowianki podczas festynu

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...

Festyn rozpoczęliśmy 

 • o godzinie 11.00 przywitaniem wszystkich zgromadzonych gości. Wśród obecnych  gościliśmy Pana Grzegorza Sochę Zastępcę prezesa WFOŚiGW w Kielcach. Następnie przedstawiono stoiska warsztatowe i odpowiedzialnych za nie. 

 • o godzinie 11.20 odbył się koncert piosenki ekologicznej w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Sióstr Imienia Jezus

 • o godzinie 11.40 Pani z Nadleśnictwa Staszów opowiedziała wszystkim zebranym gościom o znaczeniu lasów w przyrodzie i ich ochronie. Następnie przy przygotowanym stoisku Pani Leśnik zadawała wszystkim pytania dotyczące wcześniejszej pogadanki i rozdawała przywiezione ze sobą prezenty.

 • o godzinie 13.00 rozpoczęło się wręczanie nagród dzieciom z 4 kategorii  konkursowych. Dyplomy i nagrody wręczał Pan Grzegorz Socha Zastępca Prezesa WFOŚiGW

  

 • o godzinie 13.15 Teatr Maska z Krakowa zaprosił dzieci na bajkę edukacyjną - Jak dzieci uczyły Króla segregacji śmieci.

 • o godzinie 14.00 dzieci z klasy 5,7 Sz.P. i Liceum z Klimontowa pod opieką dorosłych sadziły krzewy miododajne oraz dowiedziały się o roli owadów w przyrodzie i dlaczego należy je chronić i budować im ostoje.

Rośliny, które uczestniczy mogli wziąć do domu w ramach kampanii sadzenia przydomowych ogródków ziół i krzewów miododajnych dla owadów .

 • o godzinie 14.20 młodzież licealna rozwiązywała test wiedzy ekologicznej przygotowany przez Panią Anię, za który dostali nagrody ufundowane ze środków projektu.

 • o godzinie 14.30 uczestnicy festynu mogli się zapoznać z pracą przyrodnika - Sokolnika, który opowiedział o roli ptaków w przyrodzie na przykładzie jastrzębia i jaką role pełnią psy myśliwskie. Dzieci były ogromnie zainteresowane. 

Podczas festynu było dużo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dla dzieci przygotowano zabawy sportowe i plastyczne z nagrodami. A dorośli mieli możliwość uczestniczenia w rożnych warsztatach np. robienia prezentów z materiałów z recyklingu, stoików , budek lęgowych dla ptaków  i owadów.

Można było spróbować zdrowych przekąsek przygotowanych przez Panie pracujące w kuchni przedszkola.

nie zabrakło też pieczonych kiełbasek i ziemniaków z ogniska i grilla

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników festynu ekologicznego cieszyły się punkty: 

 • Czyste Powietrze obsługiwane przez pracownice WFOŚiGW,

 • Zdrowia przy którym pielęgniarki z POZ w Klimontowie udzielały porad zdrowotnych oraz mierzyły cukier i ciśnienie.

 • Strażacki. Tu druhowie z OSP Klimontów uczyli jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Ważnym punktem festynu ekologicznego była wystawa prac uczestników warsztatów oraz wystawa nagrodzonych prac w konkursach  związanych z ochroną środowiska i ekologią.

Tematyka festynu oraz ciekawe zajęcia przyciągnęły mieszkańców Klimontowa. Edukacja ekologiczna jest tematem wciąż potrzebnym w życiu codziennym każdej rodziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświecili swój czas i zaangażowanie w sprawie jaką jest ekologia i czyste środowisko wokół nas. 


Aktualności

Światowy Dzień Kota
Koty również mają swoje święto, przypada ono 17 lutego.  Dzisiaj w naszym przedszkolu podczas feryjnego dyżuru dzieci zamieniły się w kociaki. Dzień kota w rozpoczęliśmy od obejrzenia ciekawostek o kocim życiu [...]

2024-02-19

Więcej
Bal karnawałowy
„W karnawale czas na bale” !!! Jak co roku wg tradycji , w naszym przedszkolu nie mogliśmy ominąć tak znaczącego wydarzenia, jak Bal Karnawałowy [...]

2024-02-08

Więcej
Horyzontarium w przedszkolu
Dzisiaj wzięliśmy udział w mobilnym horyzontarium. Z zaciekawieniem oglądaliśmy film wewnątrz kopuły. Po wejściu do środka zostaliśmy przeniesieni do świata nauki za pomocą filmu "Wędrówka Słońca" [...]

2024-01-31

Więcej